top of page

Aromterapija

Aromterapija

Par aromterapiju

Aromterapija palīdz uzturēt labu veselību, pareizi izmantojot no augiem iegūtās ēteriskās eļļas. Vārds "aroma" apzīmē smaržu, augu, garšvielu un citu vielu aromātu, kā arī īpašību liegi dvesmot, savukārt "terapija" nozīmē veikt darbības ar dziedinošu efektu. Aromterapija ir teicams veids, kā uzturēt nevainojamu veselību, un to vajadzētu izmantot profilakses nolūkos tāpat, kā to darīja ķīnieši pirms daudziem gadsimtiem, izmantojot akupunktūru.

Kas ir ēteriskās eļļas?

Arī auga dzīvības spēks ir kaut kas tāds, ko nevar nedz aptaustīt, nedz ieraudzīt. Tas paslēpies dzīvā auga ēteriskajā eļļā, ko mēdz uzskatīt par auga sirdi un kas sastopama ļoti niecīgās devas, dažreiz tikai 0,01% no auga. Katrā augā ir unikāla aktīvo vielu kombinācija, kas arī nosaka eļļas aromātu un terapeitiskās iedarbības neatkārtojamību. Ar aromterapijas starpniecību mēs savā ķermenī ievadām auga pirmatnējo dzīvības spēku, jo katrai eļļai piemīt atšķirīga dziednieciskā iedarbība ne tikai uz konkrētiem orgāniem un sistēmām, bet arī uz psihi. Ēterisko eļļu uzskata par augu hormonu, tāpat kā cilvēkam, tie tiek izstrādāti pavisam niecīgā daudzumā, bet ietekmē visu mūsu dzīvi.

Ēteriskās eļļas cilvēks izvēlas, lai novērstu kādu emocionālu traucējumu

Emocionālā spriedze, kurai esam pakļauti, rada nopietnas sekas. Sirds un asinsspiediena problēmas visbiežāk rodas stresa rezultātā, ko savukārt rada, piemēram, satiksmes sastrēgumi vai arī spriedze darbā. Arī daudzas citas ikdienas nebūšanas, kuras daži cilvēki, šķiet, nespēj uzņemt mierīgi, rada stresu. Ir zināms, ka arī cilvēka garīgais stāvoklis spēj ietekmēt fizisko veselību. Daudzu mūsdienu slimību cēloņiem ir psihosomatiska izcelsme, jo prāts ir cilvēka esības vissvarīgākā daļa. Taču tas ir kaut kas tāds , ko nevar aptaustīt un aplūkot ar rentgena palīdzību. Prāts atbild par cilvēka jūtām – mīlestību, naidu, augstsirdību, savtīgumu, dusmām, bailēm, apmulsumu, neapmierinātību. To komponentu saraksts, kuri ietekmē cilvēka prātu, ir ļoti garš. Kad prāts ir mierīgs, mēs izjūtam pozitīvas emocijas – mīlestību, apmierinātību, nesavtību, augstsirdību –, tad arī organisms ir vesels. Savukārt, kad dominē tādas emocijas kā dusmas, bailes, greizsirdība, savtība un depresija, mūsu veselības stāvoklis tiek ietekmēts negatīvi. Šajā gadījumā organisms automātiski izstrādā hormonus, lai pārvarētu negatīvās izjūtas un iespējami ātrāk atgrieztos pie pozitīvajām emocijām. Tomēr iespējams sev palīdzēt arī citādā veidā, proti, izmantojot ēteriskās eļļas. Visbiežāk cilvēks nogaida, līdz parādās slimības simptomi, un tikai tad meklē mediķu palīdzību. Tomēr jāapzinās, ka saslimšanas novēršana vienmēr bijusi un būs daudz labāka nekā ārstēšana. Ir dažas metodes, kā ēteriskās eļļas ievadīt asinīs (izņemot to lietošanu iekšķīgi),  – vannas, inhalācijas kompreses un dažādi masāžas paņēmieni, sākot ar pavisam vienkāršiem un beidzot ar sarežģītiem, tādiem kā limfodrenāža, neiromuskulārā metode un Ši Acu, kas iedarbojas uz meridiānu akupresūras punktiem.

Aromterapijas masāža

Regulāras aromterapijas procedūras, ko veic kvalificēts speciālists, sniegs ievērojamu un ilgstošu labsajūtu un uzlabos vispārējo veselības stāvokli. To rezultātā paaugstināsies vitalitāte un radīsies acīmredzamas, pozitīvas ādas krāsas un kvalitātes izmaiņas. Ikviena procedūra ir individuāla- nav divu absolūti līdzīgu cilvēku. Izlemjot, kādu procedūras veidu un ēterisko eļļu izvēlēties, jāņem vērā ļoti daudz faktoru.

Aromterapijas masāža

Aromdiagnostika

Tas ir zinātnisks virziens, kas pēta ēterisko eļļu iedarbību uz psihi un ķermeņa homeostāzi. Uzsāc savu ceļojumu ēterisko eļļu pasaulē ar aromdiagnostiku un Tu uzzināsi par sevi to, ko Tu pati varbūt nezini vai tikai nojaut. Ļauj ķermenim un prātam izvēlēties, kuras ir Tev vispiemērotākās ēteriskās eļļas, un sāc izmantot tās savā dzīvē, lai parūpētos par savu fizisko, psiholoģisko un garīgo veselību un labsajūtu. 

Ēteriskās eļļas iedarbojas 3 līmeņos:
 
1. Psihoemocionālais līmenis – parādās vai izzūd emocijas, piemēram, uzlabojas garastāvoklis, iestājas lielāka miera sajūta.

2. Fiziskais līmenis – ēteriskās eļļas iedarbojas cauri ādas slānim un caur kapilāriem nonāk asinsritē, kas iedarbojas uz ķermeņa homeostāzi.

3. Bioenerģētiskais līmenis – ēteriskās eļļas veicina garīgo attīstību, ļauj izjust savu iekšējo nerealizēto potenciālu un atrast savus radošos talantus.


Ieelpojot ēteriskās eļļas, tās pa ožas receptoriem un ožas nervu nokļūst šajā smaržu atmiņas centrā, kas sevī ietver limbisko sistēmu, hipokampu, hipofīzi, hipotalāmu, mandeļveida ķermeni un citas struktūras. Dziļi mūsu smadzenēs atrodas mandeļveida ķermenis amigdals, kas saglabā visas sāpīgās un traumatiskās atmiņas. Aromtests ir metode, kas ar ēterisko eļļu palīdzību ļauj noteikt klienta pašreizējo psihoemocionālo stāvokli un no neapzinātajām atmiņām izkristalizēt īstos fiziskā vai emocionālā diskomforta cēloņus. Ēteriskās eļļas darbojas kā spēcīgas bioloģiski aktīvas vielas, kas likvidē patoloģiskā stāvokļa, slimības vai disharmonijas cēloni, aktivizē cilvēkā adaptācijas spējas un uzlabo spēju pretoties stresa ietekmei. Ļaujies eļļu burvībai, lai uzlabotu garastāvokli, vairotu enerģiju, veicinātu savu radošo potenciālu atklāšanu, mazinātu stresu, atbrīvotos no negatīvām emocijām. Aromterapija spēs Tevi atraisīt dziļākai sava skaistuma apziņai un sevis izzināšanai. Tā palīdzēs atgūt ķermeņa un dvēseles harmoniju. Ja Tev ir vēlme ienest dzīvē pozitīvas izmaiņas un sākt ko jaunu, nāc un caur smaržu iepazīsti šo pasauli ar savu dabiskumu, iekšējo saviļņojumu, prieku, domu apstāšanos un emocionālo labsajūtu.

Aromdiagnostika
PAR AROMTERAPIJU
AROMTERAPIJAS MASĀŽA
AROMDIAGNOSTIKA
bottom of page