top of page

Ķermeņa kopšana

Ajūrvēda - Abjangas masāža

Ājurvēda tulkojumā no sanskrita valodas nozīmē - zinātne par dzīvi, dzīves zināšanas. Austrumu pasaule mums ir maģiska un mītiska. Te fiziskā un smalkā pasaule iet kopā, tā neatdala tādas lietas kā ķermenis un dvēsele. Ājurvēda skar visus dzīves aspektus, piedāvājot gadsimtiem izmēģinātu un pilnveidotu zināšanu sistēmu tiem, kas vēlas iegūt veselību, mieru, harmoniju. Saskaņā ar Ājurvēdu, veselība ir stāvoklis, kad prāts, ķermenis un gars ir līdzsvaroti. Visas ķermeņa darbības un prāta stāvoklis ir atkarīgs no 3 došu līdzsvara cilvēka organismā. 3 došu - Vata, Pitta, Kapha - darbība un mijiedarbība nosaka mūsu attīstības apstākļus, mūsu veselību vai slimību. Katram cilvēkam ir raksturīga iedzimta vienas vai vairāku došu dominēšana. Pēc savas dominējošās došas noteikšanas varam noteikt noslieci uz noteiktām slimībām, savukārt, došu atgriešana līdzsvarā ir ājurvēdiskās ārstēšanas svarīgākais aspekts.

KATRAI DOŠAI IR SAVAS PAZĪMES:

VATA - to veido ētera un gaisa elementi. Tā ir enerģija, kas nodrošina jebkuru kustību ķermenī - elpošanu, sirds darbību, plakstiņu mirkšķināšanu, muskuļu kustības, nosaka nervu sistēmas darbību. Pie vatas nelīdzsvarotības cilvēks kļūst nemierīgs, nervozs, bailīgs. Vatas konstitūcijas tipa cilvēki parasti ir kalsni, āda sausa, raupja ,bieži plaisā, slikti panes aukstumu. Šiem cilvēkiem raksturīgas radošās spējas, spēja ātri visu uztvert, kustīgums, bet viņiem grūti iedibināt noteiktu kārtību.

PITTA - uguns un ūdens elementu savienojums, sanskritā nozīmē žults. Pitta nodrošina ēdiena pārstrādi, gremošanas procesus, vielmaiņu, ķermeņa temperatūru. Ja pitta ir nelīdzsvarota - cilvēks ir nikns, greizsirdības lēkmes, naidīgs. Parasti šie cilvēki ir vidēja auguma un ķermeņa uzbūves ar labi attīstītu muskulatūru. Āda silta, mīksta- bieži ar vasaras raibumiem. Viņiem ir labas koncentrēšanās spējas, ass prāts, ļoti prasīgi, konkurētspējīgi, uzstājīgi, pat agresīvi.
 

KAPHA - uguns uz zemes elementu savienojums, sanskritā nozīmē gļotas. Šī doša nodrošina organisma pretestību, locītavu ieeļļošanu, imūnās sistēmas darbību, visu ķermeņa audu un orgānu apgāde ar nepieciešamo šķidrumu. Šiem cilvēkiem nosliece uz apaļīgumu, viņiem ir spēcīga miesas uzbūve, āda mīksta, taukaina, auksta. Viņi ir lēnīgi, maigi, līdzjūtīgi un uzticami.

Ajūrvēda Abjangas masāža salons Efeja

Abjangas masāža

 

Ājurvēda ir viena no senākajām medicīnas sistēmām pasaulē, kas ir slavena ar savām eļļu masāžām. Katram pacientam individuāli tiek izvēlēta atbilstoša eļļu kombinācija, ko izvēlas saskaņā ar psihosomatisko uzbūvi un saslimšanām. Masāžas laikā ķermeni noklāj ar sasildītu eļļu. Masāžas kustības ir stingri reglamentētas - tās izdara pa enerģētiskajām līnijām un Marmas punktiem. Tas sekmē toksīnu izvadīšanu un cilvēka enerģētikas sakārtošanu. Ar šo masāžu labi palīdz atbrīvoties arī no liekā svara. Ārēji Ājurvēdas masāža ir ļoti maiga, bet iekšējās sajūtas ir krietni spēcīgākas, jo darbs noris ar enerģētiskiem kanāliem un punktiem. Pēc masāžām stabilizējas psihiskais stāvoklis, sniedz dziļu relaksāciju, uzlabo pasaules uztveri, atjauno un baro ķermeni. Regulāras masāžas aizsargā no stresa, nemiera, trauksmes, iztukšotības un Vatas disbalansa.

ABJANGAS MASĀŽAI izmanto tikai augu izcelsmes eļļas. Biežāk izmanto:

VISHNU ERANDA - eļļa uzlabo mikrocirkulāciju, veic limfas drenāžu, mazina stresu, tonizē organismu, stimulē muskulatūru.

MAHANARAYANA - eļļai piemīt attīroša, atjaunojoša un spēcinoša iedarbība gan sejai, gan ķermenim. Lieto lai līdzsvarotu visas 3 došas .

WATHA - eļļa organismā harmonizē enerģijas plūsmu, nomierina nervu sistēmu, uzlabo mikrocirkulāciju sīkajos asinsvados.

ASWAGANDA - eļļa organismu harmonizē un līdzsvaro. Kosmetoloģijā izmanto krūšu masāžai, lai sekmētu ādas tvirtumu.

SEZAMS - skaitās bāzes eļļa, izteiktas antioksidatīva īpašības, sekmē ādas mikrocirkulāciju, uzlabo ādas gludumu, krāsu un tonusu.

Tibetas planetāro trauku terapija

Saskaņā ar Tibetiešu tradīcijām, skanošo trauku atklājumi meklējami Budas Šakjamuni laikā ( 560-480. g.p.m.ē. ) Indijā. Šie trauki rada unikālas skaņas un vibrācijas, kas dziedinoši iedarbojas uz cilvēka dvēseli un fizisko ķermeni. Visas skaņas mēs nedzirdam, cilvēka auss caurmērā spēj sadzirdēt skaņu no 15-20000 HZ diapazonā. Katrai lietai, kas svārstās, piemīt noteikta frekvence un tātad - katra lieta rada skaņu. Visa Skaņas vibrācijai ir tādas frekvences, kas izraisa meditatīvu stāvokli, tādejādi noskaidrojot prātu un attīrot vietu intuīcijai. Mūsdienu medicīna atzīst, ka Tibetas trauku skaņas ir dziedinošas. Terapijas seansā tiek izmantoti trauki ar dažādu skaņu tonalitāti - gan zemu, gan vidēju, gan augstu. Skaņa atver stāvokli, kas līdzsvaro abu smadzeņu pusložu darbību. Dziedošo trauku skaņu vibrāciju frekvences atbilst Visuma planetārā līmeņa frekvencēm, tās rezonē ar cilvēka organisma iekšējām vibrācijām un atjauno to sākotnējā līdzsvarā. Skaņu viļņu iedarbībā tiek panākta dziļā organisma relaksācija, fiziskais ķermenis līdzsvarojas, mostas iekšējās enerģijas. Pateicoties dziednieciskai vibrācijai, kas iet cauri visam ķermenim, paaugstinās pašizveseļošanās iespējas, tiek likvidēti enerģētiskie bloki, uzlabojas cilvēka organisma imūnsistēma.

SKANOŠOS TRAUKUS IZMANTO:

Pie miega traucējumiem, stresa, hroniska noguruma sindroma, nemiera, trauksmes, emocionāliem pārdzīvojumiem.

Palīdz atbrīvoties no atkarībām - smēķēšanas, alkoholisma, azartspēlēm, antidepresantiem.

Kakla un muguras sāpju gadījumā, koncentrēšanās traucējumi, pēc operācijām vai citām traumatizējošām medicīniskām manipulācijām.
 

Skanošo trauku terapiju izmanto gan pieaugušie, gan bērni.

Tibetas planetāro trauku terapija salons Efeja

"Phytomer" SPA un parafango procedūras

Ķermeņa kopšanā "Phytomer" SPA procedūras, kas ne tikai efektīvi relaksē ķermeni, bet arī, pateicoties kosmētikas sastāvam, kurā ietilpst saldējot kaltēts jūras ūdens, kas apvienots ar mālu un aļģēm, veic ķermeņa slaidinošu iedarbību, pastiprina vielmaiņu , uzlabo ādas tonusu. 


Parafango procedūra – izmanto parafīna un jūras dubļu maisījumu. Labi izvada toksīnus, stimulē asins cirkulāciju un atjauno ādu. Pie procedūras veikšanas izmanto termosegu, kas dod papildus efektu. 


Cīņā ar celulītu izstrādājam atsevišķu individuālu programmu. Efektīvi izmanto ķermeņa ietīšanu ar aromterapijas eļļām un medus masāžu. Ķermeņa ietīšana ar Nāves jūras dūņām – tām piemīt ne tikai kosmētiskas, bet arī ārstnieciskas īpašības. Dūņas labvēlīgi iedarbojas uz asinsriti, nervu sistēmu, vielmaiņas procesu, paaugstina ādas mitruma līmeni, veicina elastīgumu, cīnās ar celulītu.

Ķermeņa kopšana

Tvaika lāde

Piemērota lietošanai kosmētiskajos kabinetos SPA procedūru veikšanai, ārstnieciskajos kabinetos. Tvaika lādi iespējams kombinēt ar
aromterapiju, ajūrvēdu un izmantot kā alternatīvu aromterapijas vannām.

hroniskā noguruma sindroms,

spēku izsīkums pēc smaga garīga vai fiziska darba,

stress,

vāja organisma pretošanās saslimšanām,

vēlme norūdīties,

urīnizvadsistēmas saslimšanas,

PMS vai klimakss,

balsta un kustību sistēmas saslimšanas,

hipertonijas sākuma stadijas,

organisma attīrīšanas kūres,

elpceļu saslimšanas,

celulīts,

problemātiska āda – taukaina, sausa, hroniskas dermatozes.

Tvaika lādes procedūras ieteicamas, ja ir:

Tvaika lāde

Vakuumma masāža

Vakuumma masāža ir viena no efektīgākajām metodēm cīņā ar lieko svaru un celulītu. Ar viegli piesūcošās masāžas palīdzību tiek pamatīgi ierosināta limfas attece, paaugstināta tauku vielmaiņa šūnās un veikta saistaudu nostiprināšana, iedarbinot šūnas enzimātiskās sistēmas. Masāža ar vakuumaparātu ir tik efektīga, ka spēj "saplēst" saistaudu starpsienas, kas norobežo stingros tauku uzkrājumus, kurus virs ādas visbiežāk redzam kā 

tā saucamo "apelsīna miziņu".

Pēc taukaudu starpsieniņu saplēšanas taukus vieglāk ar vakuummasāžas un limfodrenāžas programmas palīdzību pakāpeniski aizvadīt uz limfātisko sistēmu un izvadīt no organisma. Vakuummasāžas kursa laikā iesakām lietot daudz šķidruma, 1,5 l ūdens dienā vai vairāk, lai nodrošinātu veiksmīgu organisma attīrīšanos no šlakvielām, toksīniem un veicinātu ātrāku slaida auguma iegūšanu. 

Taču, neskaitot celulīta ierobežošanu, šī iekārta pielietojama arī gadījumos, ja vēlaties padarīt maigāku elkoņu ādu, kā arī nostiprināt ādu uz augšdelmu ārējām, iekšējām virsmām. Vakuummasāža ir labi pazīstama arī kā ārstnieciski profilaktiska metode, piemēram, pie sasprindzinātiem muskuļiem muguras sāpju gadījumā, kā arī pie vieglām izmaiņām kāju asinsvados, ko pavada tūska un smaguma sajūta īpaši vakaros.

Iegūtais rezultāts:

tauku slāņa samazināšanās,

ādas tonusa un elastīguma paaugstināšanās,

sārņu izvadīšana, organisma detoksikācija,

liekā šķidruma izvade, tūskas mazināšanās,

limfas plūsmas un venozās atteces uzlabošanās.

Ajūrvēda

Ājurvēda – zinātnes un filozofijas apvienojums – ir medicīnas sistēma, kas Indijā, Nepālā un Šrilankā tiek praktizēta jau vairāk nekā 5000 gadu. 


Nu tā arvien plašāku popularitāti iegūst arī citās valstīs kā "alternatīvā medicīna" vai kā "netradicionālā medicīna". Visa pamatā ir precīzas diagnostikas veikšana cilvēkam, lai izvēlētos tieši viņam piemērotu ārstēšanas metodi. Šī diagnostika balstīta uz 5 galveno enerģētisko stāvokļu – Ēters, Gaiss, Uguns, Ūdens, Zeme – izpēti un savstarpējo ietekmi saistībā ar cilvēku.


Pēc šīs ārstniecības sistēmas uzskatiem, katra indivīda ķermenī mājo 3 galvenie elementi – Vējš, Gļotas un Žults , kas ājurvēdā atbilst 3 dzīvības pamatveidiem, un katram savs nosaukums – attiecīgi Vata, Pita un Kapha. Ja šo elementu līdzsvars izjaukts, sākas problēmas un nepieciešama ārstēšana. Nosakot, kurš no šiem elementiem ņem virsroku, tiek noteikta ārstēšanas sistēma. Diagnostika tiek veikta gan mērot pulsu, gan pētot cilvēka sapņus, kā arī uzzinot, vai dzimtā kāds nav slimojis ar attiecīgu kaiti. Cilvēka slimības var būt arī karmiskas. Daudzas kaites var noteikt, apsekojot cilvēka galvenos maņu orgānus – acis, ausis, mēli, degunu. Tiek pētītas arī roku līnijas. Ājurvēdā tiek izmantoti augu valsts preparāti, dažādas dabiskas metodes, alķīmijas produkti, masāžas, diētas, speciāla uztura izvēle, joga, aromterapija, mūzikas terapija un, protams, visa pamatā ir filozofiska pieeja. Ir svarīgi, lai cilvēka organisms atveseļotos vienlaicīgi gan fiziskajā, gan garīgajā plānā. Cilvēkam jāgrib līdzdarboties, lai sasniegtu rezultātu, piemēram, jāmaina savi kaitīgie ieradumi, jāpievēršas veselīgam dzīves stilam, jānodarbojas ar sevi un jāmīl sevi.  

Ajūrvēda

Ājurvēda tiecas uz to, lai cilvēks dzīvotu harmonijā ar sevi un apkārtējo pasauli, saskaņā ar Dabas un Kosmosa likumiem. Tiek uzskatīts, ka ājurvēdas masāžas līdz minimumam samazina organisma novecošanos. Ājurvēdas eļļas izvēlas atkarībā no ķermeņa un prāta stāvokļa. Masāžā tiek izmantots dažādu paņēmienu kopums. Ājurvēdas masāža ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā likt enerģijai cirkulēt ķermenī un atbrīvot toksīnus un šlakvielas, tādēļ ājurvēdā tiek ieteikts masāžu veikt regulāri. Ādas masāža stimulē asins cirkulāciju un veicina limfas plūšanu, kas paātrina toksīnu izvadi. Lietojot augu izcelsmes eļļas, ādai tiek nodrošināta papildu barošana.

Silto akmeņu masāža

Harmoniski apvienojot dažādas tehnikas – manuālo masāžu (masāžu ar rokām), masāžu ar akmeņiem, kas izstaro siltumu –, var panākt visaugstākā līmeņa ķermeņa relaksāciju. Akmens masāža rada harmoniju un pozitīvās enerģijas plūsmu, it īpaši, ja to papildina ēterisko eļļu aromāts. Masāžai piemīt lielisks terapeitisks efekts. Akmeņu uzlikšana uz ādas ne tikai iedarbojas uz konkrēto ādas laukumu, bet arī caur nervu sistēmu rada impulsu uz citām ķermeņa zonām. Pateicoties audu siltumvadītspējai, siltums nonāk arī līdz muskuļaudiem un locītavām. 


Akmens masāžai ir harmonizējošs un attīrošs efekts, kas rada garīgo un fizisko līdzsvaru, ja vien tā veikta meditatīvā klusumā un mierā. Silto akmeņu masāža ne tikai mazina fiziskos traucējumus, bet novērš arī to cēloni. Veģetatīvās nervu sistēmas uzlabošanai starp kāju pirkstiem, uz pēdām un plaukstām tiek izvietoti akmeņi, jo plaukstās un pēdās atrodas daudz receptoru, šādā veidā akmens iekšējam spēkam ļaujot sasniegt visu ķermeni. Sajūtas masāžas laikā ir dažādas – citi jūt, ka viņiem it kā uzliek smagumu, citiem šķiet, ka uzliktais pusdārgakmens ir ļoti, ļoti karsts, kaut gan īstenībā tā nav, vēl citi jūt vēsumu.

Silto akmeņu masāža

Masāžas iedarbība

Atbrīvo no stresa un relaksē

Uzlabo vielmaiņu

Uzlabo asins un limfas cirkulāciju

Labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, hormonālo, gremošanas un muskuļu sistēmu

Iedarbojas nomierinoši uz nervu sistēmu

Atbrīvo saspringtu muskulatūru

Mazina krampjus

Ādas tonusa un elastīguma paaugstināšana

Vēnu sastinguma noņemšana

Masāžas laikā iedarbojas uz

visu ķermeni.

AJŪRVĒDA - ABJANGAS MASĀŽA
TIBETAS PLANETĀRO TRAUKU TERAPIJA
PHYTOMER SPA UN PARAFANGO PROCEDŪRAS
TVAIKA LĀDE
VAKUUMMASĀŽA
AJŪRVĒDA
SILTO AKMEŅU MASĀŽĀ
bottom of page